متن خبر

اهمیت‌دانش بنیان بودن ،درگفتگوبا رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس

زمان درج: ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ [۱۰:۳۶:۳۴] - زمان ويرايش: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ [۱۱:۴۱:۵۱] - بازديد: ۶۴۵

اسفندیاراختیاری رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت دانش بنیان بودن شرکت هایی مانند ایران کیش در گفتگویی با ما اظهارداشت: در چشم انداز 20 ساله کشور تاکید ویژه ای براین مسئله شده است که باید بخش قابل توجهی از GDP کشور را شرکت های دانش بنیان فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی ایران کیش، این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : شرکت های دانش بنیان-که ایران کیش هم یکی از آنهاست- رسالت هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي که شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري هستند وهمین طور تجاري سازي نتايج تحقيق و توسعه شامل طراحي و توليد كالا و خدمات در حوزه فناوري هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرم افزارهاي مربوط را دارند .

وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان به سه بخش تولیدی صنعتی و نوپا تقسیم بندی می شوند. این شرکتها حلقه واسطه بین ایده و تکنولوژی هستند که می توانند ایده ها رادر مسیر رسیدن به تکنولوژِی هدایت کنند وگاهی اوقات خود همین شرکتها هم می توانند ایده خودشان را به تکنولوژِی تبدیل کنند.
رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و عضو هیئت امنای فناوری کشور گفت: طبق قانون حمایت از شرکت‌ها ی دانش بنیان، مزایای شرکت های دانش بنیان‌از جمله استفاده از تسهیلات صندوق شرکت های دانش بنیان و تسهیلات بیمه ای ، شامل حال این شرکت ها می شود.آخرین اخبار

{{ item.Title }}

{{ item.Title }}

{{ item.UpdateDateTime.DisplayDateTime }}

بیشتر بخوانید